16. smotra učeničkih zadruga Osječko – baranjske županije

Autor: Mirna Scheibl, 7. 5. 2018.

U četvrtak, 3. svibnja 2018. održana je 16. Županijska smota zadruga Osječko – baranjske županije na Trgu Ante Starčevića u Osijeku. Na smotri su predstavljene 22  zadruge naše županije s nizom prehrambenih, ukrasnih i uporabnih predmeta. Naša zadruga predstavila se s nekoliko proizvoda koje su izradile sekcije: Vrijedne ruke (pod vodstvom voditeljice Zdravke Kopić), Špulica (voditeljica sekcije ravnateljica Blaženka Škrlec), Ekološka sekcija (Sanja Nekić-Matas).

Zadruga je prezentirala svoj praktični rad – nastanak i primjena gavezove masti koju je prezentirala učenica Iva Knežević (8.b), dok je djelatnost zadruge predstavila Lana Mađarić (6.b). Od ostalih proizvoda na štandu se moglo kupiti : platnene torbe, posude za začine, drvene visilice, mast od čuvarkuće, začinsko bilje – kopar, melisa, vlasac, peršin, bosiljak, povrtne presadnice – rajčica „paprika“, rajčica „krupna“, krastavac plastenički, tikvica, salata hrastov list, cvijet trajnica.

Šaroliko bogatstvo  različitih proizvoda prisutnih zadruga pokazalo je koliko se ovakav način rada u školama proširio po našoj županiji, tako da smo mogli vidjeti čips od jabuke, uporabne i ukrasne predmeta od drveta, ogrlice i torbe od recikliranih materijala, paletu proizvoda od meda. Široka lepeza proizvoda pokazala je kreativnost škola i njihovih učenika u radu. Najviše glasova prosudbenog povjerenstva prikupila je UZ Celestina Srednje škole Donji Miholjac i plasirala se na Državnu smotru zadruga i ovim putem im čestitamo.

Veselimo se ovakvim budućim zajedničkim druženjima, a naša zadruga počinje pripreme za novu prodajnu izložbu koja će biti u prostorima naše škole prilikom priredbe za Majčin dan.

učiteljica Ana Kinjerovac, voditeljica Zadruge

OZUJAK 2024..pdf