DAN ŠKOLE: Čitanje - prozor u svijet

Autor: Mirna Scheibl, 24. 5. 2018.

U srijedu, 23.svibnja 2018. proslavili smo rođendan naše škole. Pjesme, recitacije i scenski prikazi, koje su naši učenici sa svojim učiteljima marljivo pripremali, izmamili su osmijeh na lica naših dragih gostiju.

Nakon himne, koju su izvele članice našeg zbora uz pratnju tamburaškog orkestra, sve prisutne je pozdravila ravnateljica škole, Blaženka Škrlec.

Na početku, ravnateljica je svim učenicima i zaposlenicima čestitala Dan škole! Zatim nas je ukratko upoznala s aktivnostima i projektima koje smo provodili ove školske godine. Naš ovogodišnji školski projekt nosio je naziv Čitanje - prozor u svijet, te smo toj temi posvetili niz radionica tijekom cijele nastavne godine. Pohvalila je učenike i njihove mentore koji su zajedničkim trudom i zalaganjem osvojili odlične rezultate na županijskim natjecanjima te im podijelila zaslužene zahvalnice i nagrade.

Nakon toga je uslijedio glazbeno-scenski program kojeg su zajednički osmislili učitelji matične i područnih škola.

Učenici razredne nastave matične škole pokazali su nam da znaju razlikovati Č i Ć u istoimenoj pjesmi, a učenici iz Podravske Moslavine su nas, u igrokazu "Od police do korice", podsjetili kako se moramo ponašati prema knjigama.

Na pozornici smo vidjeli i nestašnog dječaka Grgu Čvarka - scenski prikaz učenika 2.b MŠ, kao i Čudna i neobična slova - recitacija učenika PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna.

Učenica Ana Knežević (4.a) izvela je svoju autorsku skladbu Sudbina s kojom se natjecala na nedavno održanom Festivalu dječjeg glazbenog stvaralaštva u Zagrebu te osvojila odlično 2. mjesto!

S problemima jednog zaljubljenog dječaka upoznali su nas učenici scenske skupine matične škole koji su izveli zanimljiv igrokaz Živa riječ, a učenica iz PŠ Krčenik otkrila nam je Snove u knjigama.

Veliki pjevački zbor izveo je pjesme Malo mira, I'll think of you i Oye, a tamburaši su odsvirali neobičnu skladbu Ples brusnog papira.

Kako smo svi uživali u našem danu škole moglo se vidjeti po razdraganim licima  gostiju, ali i po gromoglasnom pljesku publike koja je uživala u svakoj točki našeg svečanog programa.

Posjetitelji su također mogli pogledati izložbu - radove naših učenika.