Božićna priča

Autor: Mirna Scheibl, 21. 12. 2018.

U četvrtak, 20.12.2018., u večernjim satima, održana je tradicionalna božićna priredba pod nazivom Božićna priča. Školski hol bio je premalen kako bi primio sve naše goste, prijatelje škole, koji su željeli biti dio ove naše priče.

Priredbu je otvorio mali zbor s pjesmom Božić naš uz pratnju tamburaškog orkestra.

Zatim se ravnateljica, gospođa Blaženka Škrlec, prigodnim riječima obratila svim učenicima, roditeljima, djelatnicima i svim prijateljima škole i tako nas uvela u božićnu priču.

Scenski prikaz Božićna priča, koji je pripremila i zajedno s učenicima uvježbala učiteljica Dobrila Grgurić, govori o čudu Isusovog rođenja, o vječnoj nadi, radosti i ljubavi koju daruje nama ljudima.

Mali i veliki pjevački zbor, kao i tamburaški orkestar pratili su i upotpunjavali cijelu priredbu, a uvježbala ih je  učiteljica Martina Kustura.

Na kraju priredbe sve učenike škole razveselio je načelnik općine Viljevo, g.Dominik Knežević, koji im je podijelio poklone osigurane od strane općine Viljevo i općine Podravska Moslavina te im na tome od srca zahvaljujemo!

U sklopu priredbe održana je i prodajna izložba učeničke zadruge "Čuvarkuća" te ovim putem zahvaljujemo svima koji su kupovinom božićnih proizvoda prepoznali trud i rad naših učenika i djelatnika škole i pomogli rad naše zadruge.

Mirna noć je bila već čitav prekrila kraj,

samo zvijezda je mala svoj širila sjaj.

I pastiri došli svi Krista slaviti svog,

Krista jedinog Sina nam darova Bog.

Božić naš, Božić naš, Božić naš, Božić naš,

Rođenje Krista mi slavimo!

LIPANJ 2024..pdf

« Rujan 2024 »