Zajedno smo s(p)retniji - PROJEKTNI DAN

Autor: Mirna Scheibl, 9. 4. 2019.

Školski projektni dan Zajedno smo s(p)retniji održan je u petak, 5.travnja 2019. u matičnoj školi u Viljevu. Cilj našeg projektnog dana je da gradeći zajedništvo  pomažemo jedni drugima. Tom prigodom u školskoj dvorani je održan sajam, a u goste su nam došli vatrogasci iz DVD Viljevo i mladi Crvenog križa iz Donjeg Miholjca.

Na početku je sve okupljene pozdravila ravnateljica Blaženka Škrlec koja je ukratko upoznala sve učenike i djelatnike škole s programom projektnog dana, a zatim je predstavila naše goste, pripadnike DVD-a Viljevo. Gospodin Dominik Jerbić, zapovjednik DVD-a Viljevo, održao je kratko predavanje na temu zaštite od požara, a obratio nam se i g. Tomislav Mađarić, zapovjednik stožera civilne zaštite općine Viljevo.

Nakon održanih predavanja, preselili smo se u školsku dvoranu gdje su nas čekali postavljeni prodajni štandovi. Iako je sajam planiran u vanjskom prostoru škole, zbog kiše smo održali sajam u dvorani. Svaki razred je imao svoj prodajni štand, kao i svaka područna škola, a također su i djelatnici škole imali zaseban štand.

Na sajmu se moglo kupiti svašta: od odjeće, obuće, nakita, igračaka, kolača…Učenici su sa svojim učiteljima marljivo prikupljali odjeću i stvari koje im više ne trebaju, a očuvane su, te su one našle novog vlasnika. Možemo reći da je sajam prošao odlično! Unatoč lošem vremenu posjetili su nas mnogobrojni roditelji i mještani Viljeva i ovom prigodom im zahvaljujemo! Prikupili smo ukupno 4.255,55 kn - sav prikupljeni novac od prodaje utrošit će se za izgradnju učionice na otvorenom.

Nakon održanog sajma, uslijedile su pokazne vježbe DVD Viljevo i Crvenog križa iz D. Miholjca. Suradnjom s ovim organizacijama iz naše sredine, djelujemo preventivno i stječemo nove vještine. Ovim putem im zahvaljujemo jer su izdvojili svoje vrijeme i naučili nas kako se ponašati u slučaju požara te kako pomoći unesrećenoj osobi.

Nakon ovog dana možemo biti zadovoljni jer smo postigli svoj cilj, a to je:

Zajedno smo sretniji i spretniji! wink

LIPANJ 2024..pdf

« Rujan 2024 »