Da sam ja načelnik...

Autor: Sandra Vrbešić, 11. 10. 2019.

Dječji tjedan je tradicionalna godišnja akcija i aktivnost posvećena djeci u organizaciji Društva „Naša djeca“ (DND). Trajni ciljevi Dječjeg tjedna su: usmjeriti pozornost najšire javnosti prema ostvarivanju prava, potreba i aktivnosti s djecom i za djecu, organizirati u tim danima posebne i prigodno odabrane igre, priredbe i stvaralačke aktivnosti djece i za djecu, pokrenuti nove akcije od šireg značaja za razvoj i odgoj djece, poticati volonterski društveni i stručni rad odraslih s djecom, te i aktivnu participaciju djece u aktivnostima lokalne zajednice i šire. Moto Dječjeg tjedna je lijepa i prepoznatljiva izreka, koja izražava odnos odraslih prema djeci:  „Ljubav djeci prije svega!“ te se dodatno u javnosti ističe i poruka, koja izražava glas djece: „Odrasli, imajte u vidu i naše prijedloge!“

Psihologinja Sandra Vrbešić  koja je ujedno i volonterka  Društva “Naša djeca” Donji Miholjac sa učenicima  i knjižničarkom Mirnom Scheibl u školi je odradila niz aktivnosti povodom Dječjeg tjedna.

Učenici su pisali poruke načelniku i crtali što bi sve htjeli imati u Viljevu. Učenici 4. razreda su se zabavili na radionici Da sam ja načelnik. Pripremali su izborne govore za načelnika, a okušali su se i kao novinari u postavljanju pitanja na zamišljenoj press konfernciji.

Završna manifestacija bila je odlazak kod načelnika općine Viljevo gospodina Dominika Kneževića.

Učenici su načelniku odonjeli na poklon  plakat  Da sam ja načelnik…i prezentirali su mu svoje želje.

Na sastanku koji je obilovao mnoštvom ideja kako unaprijediti život u Viljevu načelnik je sa svojim suradnicama počastio učenike sokovima i slatkišima i zahvalio na posjeti, ali i obećao da će sigurno nešto od predloženoga i realizirati.

Učenici zahvalju načelniku Dominku Kneževiću na gostoprimstvu i svi se veselimo ubrzo vidjeti realizirane neke od predloženih  ideja .

LIPANJ 2024..pdf

« Rujan 2024 »