Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Sandra Vrbešić, 21. 10. 2019.

U srijedu, 16.10.2019. u matičnoj školi obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Uz kratki program naših učenika, blagoslov hrane i plodova zemlje, izložbu te mogućnost degustacije i prodaje pripremljenih namirnica uživali su učenici, učitelji te roditelji i svi ostali koji su uveličali ovu našu školsku manifestaciju pod nazivom ovogodišnjeg projekta Baštinim ljepotu svoga kraja.

Program je započeo toplim riječima dobrodošlice za sve prisutne koje je uputila ravnateljica škole Blaženka Škrlec.

Potom je uslijedio kratki program koji su pripremile učiteljice Martina Kustura i Dobrila Grgurić s učenicima članovima pjevačkog zbora i scenske skupine.

Učenici su sa svojim razrednicima pripremili bogato ukrašene stolove s jesenskim plodovima i poslasticama koje su pripremile vrijedne ruke njihovih mama i baka, a župnik Josip Kalmar predvodio je blagoslov.

Učenici razredne nastave i njihovi učitelji Marijana Lazar, Zdravka Kopić, Brankica Hrupački i Dalibor Premec i učiteljica engleskog jezika Andrijana Bereš priredili su domaće šećerne bombone, zdrave voćne napitke, a mame su poslale puno kiflica, kroasana, pogačica.

5.a zajedno s razrednikom Boškom Soldićem napravio je ukusne palačinke.

5.b i učiteljica Dobrila Grgurić prezentirali su povrće, voće i žitarice u našem zavičaju.

6.a  i razrednica Karin Bockovac imali su tematski štand s ukrasnim tikvicama, slanim košticama i pečenom bundevom - misirkom.

6.b i učiteljica Katarina Ištvanović priredili su štand s kolačima koje su pekli naši stari.

7.a  i razrednica Ana Kinjerovac predstavili su se štrudlom od jabuka, pitom od jabuka, jabukama u šlafroku i čipsom od jabuka.

7.b i razrednica Tihana Rold osmisli su štand pod nazivom The English Bakery.

8.a i razrednica Maja Jovinac je na svom štandu priredio različite vrste gužvara.

8.b i razrednica Tina Zetović osmislili su štand pod nazivom Najdraže jelo mog djetinjstva. Kod njih na štandu mogle su se kušati pogačice s čvarcima te kruh s masti.

U školi je razredna nastava postavila i izložbu pod nazivom Na stelažiji viljevačkog špajza.., Urodilo na našim njivama…, Iz naše bašće… .

Proveli smo u zajedništvu vrijeme obilježavajući ove godine Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i pokazali svoje viđenje raskoši , ljepote i običaja.

LIPANJ 2024..pdf

« Rujan 2024 »