Održan Info dan za inkluziju

Autor: Sandra Vrbešić, 8. 1. 2020.

U utorak, 7. siječnja 2020. održali smo Info dan za inkluziju u sklopu projekta Učimo zajedno 4. Tema ovogodišnjeg Info dana je bila obilježavanje Međunarodnog dana osoba s invaliditetom. Uz predavanje o tome kako se trebamo ponašati prema osobama s nekim od oblika invaliditeda, organizirali smo  i svečano otvorenje dizala.

Na Info danu sudjelovali su roditelji, mještani, učenici i djelatnici škole. Info dan prvotno je trebao biti održan na Međunarodni dan osoba s invaliditetom (3.12.) , ali zbog sudjelovanja učitelja u štrajku došlo je do pomaka termina održavanja Info dana.

Info dan započeo je u holu škole gdje je sve prisutne pozdravila ravnateljica škole Blaženka Škrlec i najavila da će od danas dizalo biti u pogonu. Svečano je predala ključeve dizala asistenticama djece koja će koristiti lift.

Prisutni su se potpisali  na potpisnu listu sudionika.

Svi prisutni su imali priliku osvježiti se uz grickalice i sokove.

Nakon toga je usljedilo predavanje gdje je u uvodnom dijelu psihologinja Sandra Vrbešić upoznala  prisutne sa samim projektom, kao i prethodnim projektima Učimo zajedno 2 i Učimo zajedno 3 u kojima je bila partner i naša škola.  Prisutni sudionici imali su priliku saznati kolika je vrijednost ovogodišnjeg projekta, tko su sve  partneri u projektu, koje su ciljne skupine te je pojasnila rad pomoćnika u nastavi.

Drugi dio predavanja odnosio se na ponašanje učenika prema učenicima koji imaju neke od teškoća, a na kraju su učenici imali priliku reći kako oni mogu pomoći i navesti svoje primjere kako su pomagali učenicima s teškoćama.

Bilo je lijepo čuti pozitivne primjere koje su učenici navodili, a posebno se istaknuo osvrt asistentice Inge Šereg Pandurić u trećem razredu koja je pohvalila sve učenike kako se brižno, podržavajuće i toplo odnose prema Nini.

Ovakvi pozitivni primjeri pokazuju koliko je inkluzija potrebna i korisna za djecu jer svi zajedno rastemo i obogaćujemo se učeći o različitostima, a što najbolje opisuje naš ovogodišnji slogan:

" Nakon glagola VOLJETI, POMAGATI je najljepši glagol na svijetu!"

SVIBANJ, 2024..pdf