S knjigom nisi izoliran - obilježili smo Noć knjige

Autor: Mirna Scheibl, 25. 4. 2020.

Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine kako bi se, bez zatvaranja očiju pred često nelijepom svakodnevicom, barem na jedan dan govorilo o čaroliji stvaranja i radosti čitanja knjiga. Cilj projekta je kroz jedinstvenu manifestaciju potaknuti kulturu čitanja i uvažavanja knjige te dati poticaj razgovoru o statusu i važnosti knjige u suvremenom društvu. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja).

S obzirom na trenutne okolnosti, ovogodišnje obilježavanje odvija se na malo drugačiji način, a naš junak je patuljak Čituljak koji nosi i glavnu poruku, a to je:  #s knjigom nisi izoliran.

Učenici i učitelji naše škole također su obilježili Noć knjige. Učenici razredne i predmetne nastave i ovoga puta su pokazali svoju kreativnost i maštovitost.

Učenici 1.r. u P.Moslavini su sa članovima obitelji čitali omiljene slikovnice - Ružno pače, Ivica i Marica, Dora istražuje i Ježevu kućicu. Svi su nacrtali naslovnicu, a jedan učenik je u nekoliko rečenica napisao što bi glavni lik napravio da se nalazi u ovoj izolaciji, te izradio bookmarker.

Učenik 4.razreda, Roko Genda, iz PŠ Krčenik, poslao nam je zanimljivu priču o svom neobičnom susretu s patuljkom Čituljkom!

cijeli tekst Rokovog susreta s Čituljkom možete pročitati OVDJE

Učenici 1.a razreda matične škole u Viljevu, crtali su naslovnice svojih omiljenih slikovnica: Plesna haljina žutog maslačka, Hrabrica, Zlatokosa i tri medvjeda, Priče za svaki dan, a jedna učenica nam je i napisala kako bi se maslačak ponašao u izolaciji!

Učenici 2.a razreda MŠ Viljevo nacrtali su naslovnicu lektire autorice Nevenke Videk, Pismo iz Zelengrada, sa prepoznatljivim znakovima #ostanidoma i #sknjigomnisiizoliran.

Učenici PŠ Ivanovo jako su se potrudili te su nacrtali naslovnice slikovnica i knjiga koje trenutno čitaju za lektiru te su dodali znak #ostanidoma i #sknjigomnisiizoliran. Njihove radove možete pogledati na LINO oglasnoj ploči.

Učenica Ana Knežević (6.b) poslala nam je naslovnicu knjige "Eko Eko" koju je sama izradila - bravo Ana!

Ana nam je poslala i zanimljiv plakat pa pokušajmo primijeniti neke od njezinih prijedloga što sve možemo raditi doma:

SVIBANJ, 2024..pdf