Obilježena Noć knjige u društvu Harry Pottera

Autor: Mirna Scheibl, 26. 4. 2021.

U petak, 23.travnja, povodom obilježavanja Dana knjige i autorskog prava, održana je Noć knjige pod nazivom Harry Potter – Potraga za Horkruksima. U obilježavanju su sudjelovali učenici 5.b razreda, učiteljica Dora Ivković i knjižničarka Mirna Scheibl.

Vidno uzbuđeni i prigodno obučeni, s vidljivim znamenjem poznatog mladog čarobnjaka, učenici su na početku odigrali kviz Harry Potter u programu Kahoot! Morali su odgovoriti na 45 pitanja koja nisu bila nimalo jednostavna, ali pokazali su zavidno znanje u poznavanju knjige i filma o Harry Potteru.

Nakon tijesne borbe, pobjedu je odnio učenik Juraj Franjo, a drugo mjesto podijelile su učenice Ivana Jusup i Dorotea Stipić. Juraj je dobio i simboličan poklon kao najbolji poznavatelj lika i djela o Harry Potteru.

Nakon ovako dinamičnog početka, preselili smo se u školsku knjižnicu gdje smo istraživali čarolije iz knjige i filma o Harry Potteru. Podijeljeni u dvije skupine, izradili smo plakate s omiljenim čarolijama! Učenici su upozoreni da ih nikako ne smiju koristiti u školi!

Na kraju je uslijedio najuzbudljiviji dio! Pomoću niza zagonetki, učenici su morali pronaći 7 horkruksa u prostoru škole. Horkruksi su čarobni predmeti. To je stvarno bilo izazovno i vrlo zahtjevno.

Horkruksi su bili svugdje: u učionici, knjižnici, kabinetu, u holu škole….Nakon potrage, najviše horkruksa je pronašao učenik Juraj Franjo i definitivno odnio pobjedu današnjeg dana! Juraj, čestitamo!

Na samom kraju, svaki učenik je dobio diplomu za uspješno odrađenu radionicu i stečenu titulu čarobnjaka, a dogovoren je i sljedeći susret na kojem ćemo odmjeriti snage u Metloboju!

LIPANJ 2024..pdf

« Rujan 2024 »