ZA 1000 RADOSTI

Autor: Mirna Scheibl, 1. 12. 2009.

I ove godine sudjelujemo u akciji Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“. Akcija se ove godine provodi uz geslo: (Neka bude) „VIŠE SVJETLA“. Ove godine poseban naglasak stavlja se na obitelji koje su pogođene gubitkom zaposlenja jednoga ili oba roditelja.

Teško je živjeti u tami, uz trajni osjećaj nesigurnosti, neizvjesnosti, straha od budućnosti, trpeći udarce s raznih strana, u ozračju krize, zatvaranja u sebe, štednje, odricanja. Teško je i u društvu, i na poslu, i u obiteljskom domu svakodnevno se nositi s posljedicama krize i recesije. Kao da se sa svih strana navlači nekakav sumrak i zastire nam pogled. Vjerujemo da smo upravo u takvim okolnostima – umjesto stiskanja i zatvaranja u svijet vlastitih potreba i željene, a varljive, neugrozive sigurnosti – pozvani odgovoriti izazovu veće solidarnosti i zajedništva.

Treba nam VIŠE SVJETLA! Potrebno nam je da svjetlo ljubavi, solidarnosti i dobrote, svjetlo koje u predbožićno vrijeme na osobit način iščekujemo kao glasnika nade, osvijetli i našu zbilju. A svi mi u sebi nosimo svjetlo dobrote i svakodnevno od drugih primamo svjetlo koje možda i nismo uvijek zaslužili.

I ove su godine proizvedeni prigodni privjesci koje je moguće pričvrstiti za torbu, pernicu, patent-zatvarač, jaknu, hlače, mobitel ili drugdje imati pri ruci. Pet je različitih motiva: djevojka, mladić, kuća, globus i računalo. Njima se želi poručiti da nam je potrebno VIŠE SVJETLA u osobnom razvoju i odgovornosti, u međusobnim odnosima u obitelji, u domu i u društvu, u sferi znanja, informiranja i komunikacije kao i u mudru upravljanju svijetom u kojem živimo.

Moguće je da dio prikupljenog novca  u akciji unutar škole zajednički usmjerimo nekoj od obitelji koja je potrebi ili doista teškoj, dramatičnoj situaciji.

Priključite se i vi ovoj humanitarnoj akciji!

Uz želju da i naša škola bude mjesto u kojem će se osim vrijednih znanja i vještina širiti vrijednosti zajedništva, solidarnosti i odgovornosti za ljude i svijet u kojem živimo,

Neka bude VIŠE SVJETLA!

Izvor: Kristina Mišak