Dječji tjedan

Autor: Sandra Vrbešić, 8. 10. 2021.

Dječji tjedan je tradicionalna manifestacija posvećena djeci koja se održava pod motom “Ljubav djeci prije svega” s ciljem promicanja dječjih prava, njihovog položaja u društvu u obitelji i lokalnoj zajednici. Ove godine, smo u našoj školi,  bogatim aktivnostima od 4. do 8. listopada 2021. obilježili Dječji tjedan. U osmišljavanju aktivnosti sudjelovala je psihologinja Sandra Vrbešić koja je volonterka Društva „Naša djeca“ Donji Miholjac.

Sve aktivnosti u Dječjem tjednu posvetili smo obilježavanju Međunarodne godine voća i povrća koju je proglasila Opća skupština Ujedinjenih naroda.  Cilj obilježavanja Međunarodne godine voća i povrća je povećanje svijesti o nutritivnoj i zdravstvenoj dobrobiti voća i povrća i njihovom doprinosu uravnoteženoj i zdravijoj prehrani i životnom stilu.

Svaki dan učenici naše škole sudjelovali su u različitim aktivnostima.

U ponedjeljak, 4.10.2021. Dječji tjedan započeli smo tradicionalnim oslikavanjem prostora ispred škole. Učenici razredne nastave u pratnji svojih učitelja crtali su svoje omiljene motive, ali i voće i povrće koje najviše vole jesti.

U utorak, 5.10. 2021. učenicima prvog i drugog razreda podijeljene su edukativne slikovnice koje je doniralo Ministarstvo poljoprivrede uz važnu poruku iz slikovnice:

“ Hrana nije otpad, nije smeće,

za nju imamo planove veće.

Pojedi, podijeli, spremi i štedi,

nauči da ona tako, više vrijedi.

U srijedu, 6.10.2021. učenicima trećeg i četvrtog razreda školska liječnica i medicinska sestra održale su poučno predavanje o važnosti zdrave prehrane.

0

Aktivnosti od četvrtka, 7.10.2021.  bile su posebno zanimljive učenicima. Kuhar Josip Kupanovac je nakon ukusnog doručka u školskoj kuhinji u prijepodnevnoj i popodnevnoj smjeni razveselio učenike.  Pred učenicima je napravio zdravi desert od jabuka.  Učenici su kušali desert i dali kuharu ocjenu 10. Učenici drugog razreda zdravi desert odnijeli su na degustaciju ravnateljici i ostalim djelatnicima škole.  U PŠ Kapelna učenici su na informatici obilježili Dječji tjedan.

Petak, 7.10.2021. bio je rezerviran za kreativne aktivnosti. Treći razred je sat engleskog jezika zajedno s učiteljicom Andrijanom Bereš posvetio nazivima voća i povrća, a četvrti razred je zajedno s knjižničarkom Mirnom Scheibl i  psihologinjom Sandrom Vrbešić sudjelovao u stvaranju kratkih igrokaza na temu zdrave prehrane i konzumacije voća i povrća.

U kratkom videu možete pogledati više fotografija s obilježavanja Dječjeg tjedna i saznati kako su naši učenici  uz zabavne aktivnosti osvijestili važnost konzumacije voća i povrća. Pogledajte video OVDJE!

rs BA.pdf
rs AB.pdf