Svjetski dan smijeha – PŠ Ivanovo

Autor: Marijana Lazar, 13. 1. 2022.

Prvi dan u drugom polugodištu smo započeli integriranim danom - Danom smijeha.

Kroz različite aktivnosti nastavnih predmeta: hrvatski jezik, sat razrednika, glazbene kulture, likovne kulture i tjelesne i zdravstvene kulture poticali smo dobro raspoloženje i ponovili nastavne sadržaje.

Rad smo započeli izrekom "SMIJEH JE LIJEK!" koju su učenici trebali složiti radeći u paru na micro bitu te učenike upoznali s aktivnostima koje ih očekuju tijekom radnog dana.

Pogledali smo kratak video djece koja se smiju od srca, porazgovarali o tome kada i tko ih najviše nasmijava te opisali kako se osjećaju dok se smiju.

Kroz prezentaciju smo upoznali činjenice o smijehu te radili na igrokazu TRI SMIJEHA I MALI SMJEŠKO. Nakon sadržajne analize učenici su podijelili uloge, izradili smajliće te napravili dramatizaciju igrokaza po ulogama.

Naučili smo pjevati pjesmicu SMIJEH NIJE GRIJEH i zasvirali uz nju dobe i ritam na dječjem instrumentariju. Razgibali smo se, zaplesali te odigrali igru  ČOVJEČE GLUPIRAJ SE  gdje smo izvršavali različite zadatke, aktivnosti koje su nas nasmijavale.

Za kraj smo izradili pano na temu Dana smijeha te u dobrom raspoloženju završili radni dan.

Kući smo otišli s porukom koju smo zajedno izvukli iz današnjeg dana:

SVAKI DAN JE TVOJA GREŠKA

AKO U NJEM NEMA 😊!