Uspješno provedena zajednička aktivnost tri škole u eTwinnig projektu Primjena različitih tehnika učenja

Autor: Sandra Vrbešić, 21. 1. 2022.

Učenici 4.a razreda zajedno sa psihologinjom Sandrom Vrbešić uspješno su realizirali još jednu aktivnost u sklopu eTwinnig projekta Primjena različitih tehnika učenja. Zadatak je bio izraditi Infografiku  o nekoj poznatoj osobi.  Na izradi zadatka zajedno s učenicima naše škole radili su i učenici 4. razreda  OŠ don Mihovila Pavlinovića iz Podgore zajedno s pedagoginjom Marijanom Dragobratović te učenici 5. razreda OŠ Ivana Martinovića iz Štitara zajedno s pedagoginjom Marinom Šarić.

U ponedjeljak, 17. siječnja 2022. učenike 4. razreda psihologinja je upoznala s Infografikom, razgovarali  su o tome kako se na jednostavan i zanimljiv način mogu se prikazati određene informacije. Osoba koju smo izabrali  predstaviti je Ivana Brlić Mažuranić. Prilikom podjele zadataka, naša škola je dobila zadatka urediti stranicu u Infografici  s djelima koje je napisala Ivana Brlić Mažuranić.

U školskoj knjižnici provjerili smo koje sve knjige imamo koje je napisala Ivana Brlić Mažuranić.

Učenici su odlučili da uz fotografiju naslovnice knjige napišemo glavnu misao ili poruku iz knjige. Infografiku smo zajednički sve tri škole radili u programu Canva.

Ovo je  za sve nas bilo jedno novo iskustvo timskog rada s učenicima iz drugih škola. Naučili smo kako izraditi infografiku,neke nove informacije o Ivani Brlić Mažuranić, ali najvažnije od svega je da smo pokazali da možemo surađivati  s učenicima koji su od nas udaljeni 135 km u Štitaru ili 676 km u Podgori.

Klikom na POVEZNICU možete vidjeti naš uradak i saznati neke informacije o našoj poznatoj književnici Ivani Brlić-Mažuranić!

SVIBANJ, 2024..pdf