Proslavljen Dan škole pod nazivom "Budimo sunce jedni drugima"

Autor: Sandra Vrbešić, 24. 5. 2022.

U ponedjeljak, 23. svibnja 2022. proslavili smo 27. rođendan škole. Nakon dvije godine, konačno smo u školi mogli ugostiti drage goste, roditelje, bivše djelatnike i učenike te pokazati im što smo sve pripremili za njih. Svi posjetitelji mogli su razgledati izložbu učeničkih radova, a nakon toga uživati u priredbi koju su za njih pripremili vrijedni učenici i učitelji naše škole.

Na samom početku programa ravnateljica Blaženka Škrlec pozdravila je sve prisutne i poželjela im dobrodošlicu.

Istaknula je učenike i njihove mentore koji su postigli zapažen uspjeh na županijskim natjecanjima.

Nagrađene učenike i mentore očekuje izlet u Geo info centar Voćin.

Ravnateljica je čestitala učiteljicama koje su obnovile status mentora u ovoj školskoj godini, a to su: učiteljica glazbene kulture Martina Kustura i učiteljice razredne nastave Marijana Lazar i Marija Schweigert. Ove godine je i status mentora ravnatelja stekla i naša ravnateljica Blaženka Škrlec.

Uz puno projekata koje smo realizirali u ovoj školskoj godini, ravnateljica je izdvojila dva projekta za koje smo dobili novčane donacije: za „Prometni poligon“ od MZO-a smo dobili 16.700, kn, a za projekt „Sigurno bicikliram i uživam“ 30.000,00 kn od RTL pomaže djeci.

Projekt koji je obilježio ovu školsku godinu i na kojeg smo jako ponosni je projekt „Marijini obroci“. U ovaj projekt uključili su se svi učenici i djelatnici naše škole, ali i vanjski suradnici kojima je ravnateljica uručila zahvalnice. Zajedničkim aktivnostima prikupljeno je 15.000,00 kn za prehranu 113 djece u najsiromašnijim dijelovima svijeta.

Kroz bogati program proveli su nas učenici uz pjesme, recitacije, scenske prikaze, monologe te izvedbe Orfića i tamburaškog orkestra. Po završetku priredbe pripremljena je mala okrjepa za učenike u školskoj kuhinji, a za goste je organiziran domjenak u školskom dvorištu.

Ovom priredbom prenijeli smo samo mali dio onoga što smo radili ove školske godine, a sve naše aktivnosti pod sloganom „Budimo sunce jedni drugima“ predstavit ćemo na projektnom danu, 17. lipnja 2022. g.

S radošću vas očekujemo!

izložba učeničkih radova