Budimo SUNCE jedni drugima!

Autor: Sandra Vrbešić, 22. 6. 2022.

U petak, 17. lipnja 2022. u našoj školi bilo je veselo. Organizirali smo Dan otvorenih vrata sa raznolikim aktivnostima. Nakon dugo vremena bili smo svi zajedno. Učenici područnih škola došli su u matičnu školu. Naše aktivnosti pratili su roditelji, ali i mještani. Ovo je bila prilika da učenici zajedno s učiteljima prezentiraju svoje uratke koje su radili kroz ovu školsku godinu u sklopu projekta pod nazivom „Budimo SUNCE jedni drugima!“

Na samom početku ravnateljica Blaženka Škrlec svima je poželjela dobrodošlicu i proglasila Dan otvorenih vrata škole otvorenima.

U holu škole učenici su prezentirali svoje uratke koje su radili zajedno sa svojim učiteljima. Prezentacije su bile kreativne, vrlo bogate različitim sadržajima. Što smo sve radili možete vidjeti u prezentaciji koja se nalazi u prilogu ove vijesti, a klikom na poveznicu možete vidjeti i video uratke uz određene aktivnosti. Učenici su pokazali kolegijalnost i međusobno podržavanje te su sve prikazane aktivnosti nagradili velikim pljeskom.

Nakon prezentacije aktivnosti, naša bivša učenica Sara Jerbić u funkciji zapovjednice DVD Viljvo  je održala zanimljivo interaktivno predavanje pod nazivom Zovi 193. Nakon toga vatrogasna mladež odradila je pokaznu vježbu što je bilo posebno zanimljivo našim učenicima, a u nekim aktivnostima imali su se priliku i sami okušati.

Učenici su sudjelovali i na biciklističkom poligonu. Prometna skupina zajedno s voditeljicom učiteljicom Anom Kinjerovac postavila je poligon, a učenici su imali priliku pokazati  spretnost u vožnji biciklom kroz različite izazove. Bicikle, kacige, semafor  te ostala pomagala nabavili smo ove školske godine donacijama iz projekta RTL pomaže djeci i MZO za izvannastavne aktivnosti.

Dan smo završili Školskim sajmom. Učenici su s razrednicima pripremili svoje štandove, a jedan štand bio je rezerviran i za učitelje. Prodavala se rabljena odjeća, obuća, igračke, slikovnice.  Bilo je tu i bresaka, trešanja, lepinja, palačinki, kiflica, vafli, sladoleda, cedevite, ledenog čaja ili hladne limunade. Sajam su podržali i  članovi Udruge  Vrećari iz Viljeva koji su također pripremali ukusne delicije za posjetitelje sajma.

Dan otvorenih vrata pokazao je bogatstvo različitih aktivnosti koje smo radili ove školske godine te potporu roditelja i mještana.  I za kraj vam poručujemo „Budite SUNCE jedni drugima!“ kao što smo se i mi trudili biti jedni drugima ove školske godine.

Budimo_sunce_projektni_dan_2022_–_web.pdf (3.73 MB)

SVIBANJ, 2024..pdf