Održan 1. Metloboj

Autor: Sandra Vrbešić, 31. 10. 2022.

U srijedu, 26. listopada 2022. bilo je veselo i zanimljivo u međusmjeni. Održan je 1. Metloboj. Domaća metla je tema kojom će se članovi Učeničke zadruge Čuvarkuća baviti ove školske godine. Ovom akcijom želimo promovirati našu domaću metlu i njenu praktičnu primjenu u svakodnevnom životu. Koristi ove akcije su višestruke: čistimo okoliš, brinemo o našem fizičkom i mentalnom zdravlju, krećemo, radimo fizički posao, družimo se i zabavljamo.

Svi učenici i učitelji okupili su se u školskom dvorištu koje ih je dočelo prekriveno lišćem.

Učiteljica Zdravka Kopić prozvala je prijavljene ekipe koje su se sastojale od tri člana, a mogli su od pomagala imati jednu domaću metlu i lopaticu te vreću za skupljanje lišća. Cilj je bio sakupiti što više suhog otpalog lišća.

Tročlani žiri u sastavu učiteljica Zdravke Kopić i Sanje Nekić Matas te domara Zdenka Šumanovca vodio je brigu o regularnosti natjecanja. Ravnateljica Blaženka Škrlec pozdravila je sve natjecatelje i njihovu podršku u navijanju te im rekla da na znak kreće odbrojavanje 10 minuta za sakupljanje lišća.

Pobjednik je ekipa koja nakon vaganja bude imala najtežu vreću. Ekipe su bile brze, vrijede, motivirane. Nakon vaganja vreća ovo su rezultati:

Sve ekipe zajedno su napravile odličan rezultat, sakupili su 301,11 kg lišća. Pobjednik 1. Metloboja je ekipa 8.a Trio fantasticus. Natjecatelji su za prva tri mjesta dobili slatke nagrade koje su podjeli sa svojim prijateljima iz razreda.

Jako smo zadovoljni kako je prošao naš prvi Metloboj i već su krenule ideje kako organizirati 2. Metloboj uz želju da to postane tradicionalna manifestacija u našoj školi. Djelić atmosfere možete pogledati OVDJE!

SVIBANJ, 2024..pdf