Četvrta adventska svijeća

Autor: Sandra Vrbešić, 18. 12. 2022.

Paljenju četvrte adventske svijeće u Viljevu pridružili su se učenici, učitelji i djelatnici naše škole. Uz kratki prigodni program koji su pripremili zbor i orkestar naše škole daljnji program obogatili su članovi učeničke zadruge Čuvarkuća.

Na prodajnom štandu zadruge mogli  su se pronaći razni ukrasi za bor, domaće krpice, začinsko ulje, kozmetički set sa šumećim kuglicama, maceratima i domaćim sapunom, gavezova mast. Na štandu se moglo pronaći platnene torbe i adventske aranžmane. Posebne poslastice na štandu su bili božićni kolači koje su ispekle vrijedne ruke djelatnika naše škole i čokoladne praline. Štand naše zadruge obogatili su i Lavanda Zec donirajući svoje proizvode, gospođa Marija Marčec svojim heklanim anđelima. Dio novca od prodaje svojih proizvoda darivala je gospođa Milana Petković.

Da Advent ne bi završio bez fritula, za to su se pobrinuli ravnateljica naše škole Blaženka Škrlec i Valerija Mađarić, naša računovotkinja, uz topli čaj koji su podijelili učenici 6. a razreda.

Sav prihod ove adventske nedjelje namijenjen je  u humanitarne svrhe - Marijine obroke.

Jedno veliko hvala svim roditeljima, mještanima, župniku, organizatorima Adventa u Viljevu, učiteljima,  i ostali djelatnicima naše škole koji su vrijedno pripremali navedene proizvode, ali i omogućili da ovim projektom – Marijinim obrocima pomognemo onima kojima je pomoć potrebna.

Ana Kinjerovac, voditeljica zadruge

SVIBANJ, 2024..pdf