Božićno svjetlo

Autor: Sandra Vrbešić, 23. 12. 2022.

U petak, 23.prosinca 2022., u 18 sati, održana je božićna priredba pod nazivom Božićno svjetlo. Priredbu su pripremile učiteljice Dora Ivković, Marijana Lazar, Žaklina Debeljak Daboussi i Martina Kustura. Sudjelovali su učenici razredne i predmetne nastave, nastupili su školski pjevački zbor, tamburaški orkestar, recitatori te scenske skupine razredne i predmetne nastave.

Na početku priredbe sve prisutne pozdravila je ravnateljica škole gospođa Blaženka Škrlec te nas je prigodnim riječima uvela u temu božićne priredbe. Naglasila je da je najvažnija ljubav, a sve ostalo su ukrasi.

Scenska skupina predmetne nastave izvela je recitale pod nazivom  „Noćas čekamo ljubav“, „Rodio se Isus“, "Bijeli Božić" i "Tiha noć"

Učenici razredne nastave izveli su igrokaz „U prosincu“, "Tri Mudraca" i „Što nam prosinac donosi“.

Blagdanskom raspoloženju pridonijele su pjesme koje su izveli članovi pjevačkog zbora i tamburaškog orkestra.

Ove godine, prvi put su nam se pridružili učenici koji pohađaju nastavu njemačkog jezika i otpjevali najpoznatiju njemačku pjesmicu „O, Tannenbaum, o Tannenbaum“ i učenice osmih razreda recitirale su najpoznatije blagdanske pjesmice.

Uz bajkovito postavljenu scenu, božićna priredba je završila, zvucima na tamburicama, tradicionalnom božićnom pjesmom „Svim na zemlji mir veselje“. Nakon priredbe svi sudionici i gosti družili su se uz čaj i kiflice.

Nadamo se da smo ovom priredbom uspjeli dočarati duh Božića uz želje za miran i blagoslovljen Božić svima!

SVIBANJ, 2024..pdf