Naši učitelji uspješno završili edukaciju za rad s darovitim učenicima

Autor: Sandra Vrbešić, 16. 1. 2023.

U sklopu Projekta Regionalnog znanstvenog centra Panonske Hrvatske održao se i Program usavršavanja odgojno-obrazovnih djelatnika za rad s darovitim učenicima. Program se sastojao od šest modula teorijske i praktične nastave u trajanju od 150 sati. Edukaciju su proveli stručnjaci iz Centra izvrsnosti Splitsko-dalmatinske županije, koji su prenijeli polaznicima svoja iskustva i znanja u izuzetno uspješnom radu s darovitim učenicima.

Uz domaćina, Osnovnu školu “Josip Kozarac”, Josipovac Punitovački, u edukaciji su sudjelovali timovi iz deset škola Osječko-baranjske županije. To su osnovne škole Budrovci, Gorjani, Matija Gubec Piškorevci, Franje Krežme Osijek, Ante Starčevića Viljevo, Ljudevita Gaja Osijek, Dore Pejačević Našice, Ivan Goran Kovačić Đakovo, Lug i Matija Gubec Magadenovac.

Iz naše škole u edukaciji su sudjelovali ravnateljica Blaženka Škrlec, psihologinja Sandra Vrbešić, učiteljica RN Marijana Lazar, učitelja glazbene kulture Martina Kustura i učiteljica informatike Matea Vincetić.

Po završetku usavršavanja polaznici su stekli kompetencije za obavljanje stručnih poslova uočavanja i utvrđivanja darovitosti, pružanja podrške razvoju darovitih učenika te praćenja i vrednovanja darovitih učenika.

Projekt je financiran iz programa EGP, nositelj projekta je Osječko-baranjska županija, a upravitelj programa je Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova Europske unije.

LIPANJ 2024..pdf

« Rujan 2024 »