Dan darovitih učenika obilježen turnirom u mozgalicama

Autor: Sandra Vrbešić, 21. 3. 2023.

2011. godine prvi puta je obilježen Europski dan talentiranih i darovitih. Od tada se u školama 21. ožujka obilježava Dan darovitih učenika.

Uvođenjem Dana darovitih učenika želi se senzibilizirati javnost o važnosti prepoznavanja darovite, kreativne i talentirane djece te osmišljavanja posebnih programa za rad s njima.

Darovitost je skup karakteristika koje, osim kognitivnih sposobnosti i osobina ličnosti, čine i specifične sposobnosti u različitim područjima i nastavnim predmetima (primjer: umjetničke sposobnosti, rukovodne, sportske, znanstvene i druge).

U našoj školi psihologinja Sandra Vrbešić svake godine identificira darovite učenike u 3. razredima te ih uključuje u grupu potencijalno darovitih učenika u 4. razredu  koju nazivamo ˝Bis3ći˝. Cilj grupe je poticanje i usmjeravanje darovitih učenika na učenje o sebi i drugima te razvoj socijalnih i komunikacijskih vještina kroz razne kreativne i zabavne aktivnosti i radionice kako bi ostvarili svoj maksimalni potencijal.

Psihologinja je zajedno s učenicima 6.a  pod satom razrednika obilježila Dan darovitih učenika tako da je organizirala Turnir u mozgalicama. Učenici su se dobro zabavili uz natjecanje. Prva tri učenika koji su riješila mozgalicu dobili su po jedan, dva ili tri boda. Pobjednik je bio onaj učenika koji je uspio osvojiti najveći broj bodova.

U napetoj borbi za prvog pobjenika turnira u mozgalicama, pobjedu je odnio Leo Vukomanović sa osvojenih 12 bodova, drugo mjesto je osvojila Karolina Drača, a treće Petra Đakovac.

Svi učenici su dobili priznanja, a pobjednik uz priznanje dobio je i malu nagradu.

Bilo je zabavno, ali i korisno za mentalno zdravlje učenika i nadamo se da će ovaj turnir nastavit se i u idućim godinama te postati tradicionalna manifestacija za obilježavanje Dana darovitih učenika.

LIPANJ 2024..pdf

« Rujan 2024 »