Uspješno realiziran Projektni dan „Djeca trebaju uzore“

Autor: Sandra Vrbešić, 25. 5. 2023.

U ponedjeljak, 22. svibnja uspješno smo realizirali cjelogodišnji projekt u kojem su sudjelovali svi učenici i učitelji. U prvom dijelu projektnog dana bila je organizirana prezentacija uradaka učenika, a nakon toga je održan sajam sa raznolikom ponudom. Ove aktivnosti okupile su veliki broj roditelja i mještana koji su kao pravi partneri škole podržali ovu manifestaciju.

Projektni dan započeo uvodnom riječi ravnateljice Blaženke Škrlec koja je iskazala zadovoljstvo načinom realizacije projekata.

Potom  je uslijedila prezentacija uradaka učenika. Saznali smo što su sve učenici radili. Bili su vrlo kreativni.

Razredna nastava matične škole predstavila je video u kojem smo vidjeli da su u gostima imali kuhara, informatičara, frizerku i magistru farmacije koji su govorili o svojim zanimanjima. Kako im je bilo možete pogledati u videu.

Učenici PŠ Ivanovo predstavili su svoje uratke, a posebno im se svidjela aktivnost posjeta Gradskoj knjižnici u Donjem Miholjcu gdje su se bavili proučavanjem života poznatih osoba.

PŠ Kapelna je na zanimljivi način obradila život i djelo Nikole Tesle, a koje su sve aktivnosti proveli možete pogledati OVDJE.

PŠ Krčenik predstavila je svoje uzore kroz kratku prezentaciju, a njihovi uzori su roditelji, baka, prijateljica.

Izvannastavna aktivnost Little English predstavila je svoj rad kroz zanimljiv video koji možete pogledati OVDJE kao i PŠ Podravska Moslavina u videu koji možete pogledati OVDJE.

Nakon uspješne prezentacije razredne nastave, svoje uratke su prezentirali učenici predmete nastave. Učenici 5. a predstavili su svog uzora Isusa kroz prekrasne poruke koje možemo primjenjivati u svakodnevnom životu, a inspirirane su Isusovim naukom.

5.b je govorio o životu Malale i po čemu je ona značajna.

6.a upoznao nas je sa zanimljivostima iz života W.A. Mozarta i odsvirali su njegovu poznatu kompoziciju Blistaj, blistaj zvijezdo mala.

7. a predstavio je svoje bake kao uzore. Napravili su video  u čast svojim bakama koji možete pogledati OVDJE.

7.b se odlučio predstaviti uzore iz redova učitelja, saznali smo zanimljive informacije o učiteljici Tihani Rold, Dori Ivković i učitelju Bošku Soldiću.

8. razredi predstavili su rezultate njihovog istraživanja o tome gdje žive bivši učenici naše škole. U istraživanju je bilo anketirano više od 500 učenika i saznali su da je  47% bivših učenika ostalo živjeti u svom selu, a 14% je odselilo u inozemstvo.

Posebno je bilo zanimljivo bilo vidjeti videe naših bivših učenika koji su se obratili učenicima kroz motivirajuće poruke. Zahvaljujemo im na suradnji, a što su poručili našim učenima možete pogledati OVDJE.

Nakon završetka prezentacija, učenici su zauzeli svoje štandove i kao pravi mali poduzetnici prodavali su igračke, knjige, odjeću, slastice, lepinje, palačinke, napitke, organizirali su natjecanje u pikadu, igranju stolnog nogometa i rušenju limenki. Udruga Vrećari  obogatila je gastronomsku ponudu na sajmu.  Samo djelić  vesele atmosfere sa sajma možete pogledati na ovim fotografijama.

rs BA.pdf
rs AB.pdf