Članovi učeničke zadruge „Čuvarkuća“ obilježili Valentinovo

Autor: Sandra Vrbešić, 13. 2. 2024.

Valentinovo (14. veljače) se slavi kao Dan zaljubljenih.  Sv. Valentin bio je biskup grada Terni, svećenik i liječnik. Prema predaji, oko 270. godine zbog crkvenih poslova došao je u Rim, za vrijeme progona cara Klaudija. Tamo je pomagao zarobljenim kršćanima i potajno vjenčavao kršćanske parove. U 4. stoljeću počelo je štovanje ovoga sveca u Rimu, a kasnije se proširilo cijelim svijetom.

Ovaj dan obilježen je i u našoj školi u obliku kreativnih radova članova učeničke zadruge „Čuvarkuća.“

Članovi učeničke zadruge pripremili su i prodavali simbolične ukrase u holu škole (drvena srca, narukvice, dekupaž staklenke i srca te ruže od krep papira).

Ukrašeni su i brojni panoi. Nek svud ljubav sja poruka je koju poručuju dva zaljubljena robota. Oni u neizvjesnosti čekaju širiti svaku poruku ljubavi i mira. Što je to ljubav i koje vrste ljubavi postoje objašnjeno je izjavama poznatih religijskih i svjetovnih ljudi, dok vulkan iz kojeg izlaze srca i pano s dječakom i djevojčicom naglašavaju da nam je potreban skroman život uz puno ljubavi i podrške. Navedene panoe izradili su stručni suradnici, učitelji i učenici škole.

Ubaci pismo za simpatiju, prijatelja, prijateljicu ili jednostavno iznenadi nekoga tko ti je drag poruka je kojom želimo ukazati na važnost svih vrsta ljubavi te da se ne zaboravimo podsjetiti svakodnevno širiti iste.

Učenici i djelatnici Škole svima žele SRETNO VALENTINOVO!