UZ "Čuvarkuća" najbolja na županijskom natjecanju

Autor: Sandra Vrbešić, 5. 5. 2024.

U petak , 3. svibnja održana je Županijska smotra zadruga Osječko  - baranjske županije u Srednjoj školi Donji Miholjac čiji je domaćin bila Učenička zadruga Celestina. Ukupno je 21 zadruga izložila posjetiteljima i povjerenstvu svoje rukotvorine te su najuspješnije zadruge predložene za državnu smotru. Za državnu smotru HSUZ predložene smo mi,  UZ Čuvarkuća OŠ Ante Starčevića Viljevo, UZ Celestina Srednje škole Donji Miholjac te UZ COO Ivan Štark.

Našu učeničku zadrugu predstavile su učenice Marija Jusup (7.a) i Nina Crljenić (7.a), ujedno i članice ekološke sekcije pod vodstvom Sanje Nekić Matas.

Proizvod s kojim smo se predstavili je Ružina vodica, a cijelu ideju osmislila je naša ravnateljica Blaženka Škrlec.

Ovim proizvodom smo htjeli spojiti tradiciju i moderni svijet. Oko naše škole, kao i većina kuća u našem selu imaju ruže, koje ukrašavaju okolinu. Tradicionalno se na Cvjetnicu umiva u proljetnom cvijeću što se u našem kraju povezuje sa ljepotom, zdravljem i blagostanjem.

Nastojali smo stvoriti proizvod koji će povezati tradiciju i moderno doba. Latice ruža pretočili smo u ružinu vodicu,  koja svojim mirisom osvježava prostor, ali i tkanine prilikom glačanja što možete vidjeti na našem štandu. Ružina vodica upakirana je u kutijce u čijoj su izradi sudjelovali učitelji razredne nastave matične škole zajedno s učenicama osmog razreda.

Na štandu smo još predstavili papirnate ruže s motivirajućom porukama, koje su izradile naša knjižničarka Mirna Scheibl i pedagoginja Antonija Blaženović, žive ruže i presadnice bilja iz našeg školskog dvorišta i dvorišta naših mještana.

Čestitke našim učenicima, koje su lijepo predstavile našu zadrugu,  mentorici Sanji Nekić Matas i svim uključenim članovima zadruge koji su omogućili da se plasiramo na državnu razinu.

Izradu ružine vodice možete OVDJE  pogledati u videu koji je izradila psihologinja Sandra Vrbešić.

Ana Kinjerovac, voditeljica Zadruge

SVIBANJ, 2024..pdf