Priredbom pod nazivom „Izvan okvira“ obilježili smo Dan škole

Autor: Sandra Vrbešić, 24. 5. 2024.

Obilježavanje Dana škole poseban je događaj u životu svake škole. Dan škole slavimo 23. svibnja na dan kada je rođen veliki čovjek Ante Starčević, otac hrvatske domovine čije ime nosi naša škola. Ove godine smo proslavili 29. rođendan škole s priredbom naziva „Izvan okvira“.

Osobitost ovogodišnjeg obilježavanja Dana škole je da trebamo izaći izvan okvira da bismo bili prepoznati. Okvir je ono dobro nam poznato, zona komfora unutar koje jesmo. Na naš okvir utječu karakter, djetinjstvo, roditelji, prijatelji, obrazovanje, kultura, odgoj, iskustvo, znanje. Promišljanje „izvan okvira“, stoga nije baš jednostavno ni lako primjenjivo. No, ono što možemo je otvoriti se  različitim iskustvima, isprobati nešto što nikada do sada nismo,  mijenjati se i poboljšavati. Priredba je započela obraćanjem ravnateljice Blaženke Škrlec u kojem je prisutne upoznala s ovogodišnjim uspjesima naših učenika, projektima i aktivnostima koje su realizirane tijekom nastavne godine.

Zatim se krenulo s programom koji je bio veseo i raznolik, a u kojem su po prvi put, uz učenike, sudjelovali i djelatnici. Recitacijama su se predstavili Emilija Drača (PŠ Krčenik),  učenice predmetne nastave Dorotea Kolar i Iva Lončar te vjeroučitelj Krešimir Crnčan koji je kazivao stihove Tadijanovićeve pjesme Da sam ja učiteljica.

Učenici razredne nastave PŠ Kapelna prikazali su igrokaz o ježiću Branku pod nazivom Razmišljaj izvan okvira.

Članovi scenske skupine predstavili su se scenskim prikazom nadahnutim predivnom, ali i tužnom pjesmom Cvijeće je crveno  o sputavanju kreativnog izražavanja kod djece.

PŠ Podravska Moslavina podsjetila nas je na to Kako živi Antuntun, a u rock izvedbi zbora saznali smo kako je imati modernog djeda.

Školskom zboru pridružili su se djelatnici škole zajedno s ravnateljicom i otpjevali su dva velika hita Tvoja zemlja (Vice Vukov) i Hvala za note (prepjev ABBA).

Orffići su, zajedno s učitelja, odsvirali pjesmu Mamma mia, a Orkestar je izveo Čardaš te Libertango u kojem su se na harmonikama pridružili učiteljica Martina i učitelj Josip.

Svoja plesna umijeća prikazali su učenici razrede nastave.

Na samom kraju priredbe ravnateljica je iskoristila priliku i zahvalila svim djelatnicima škole na uloženom trudu i radu tijekom cijele nastavne godine, a posebice Sanji Nekić Matas koja se sa zadrugom Čuvarkuća plasirala na Državnu smotru te učiteljima koji su napredovali u zvanje mentora Daliboru Premcu, Zdravki Kopić i Brankici Hrupački. Ravnateljica je navedene djelatnike nagradila prigodnim nagradama.

Svi prisutni imali su priliku pogledati izložbu  radova koje su učenici izradili ove školske godine.

Nakon priredbe za uzvanike i djelatnike škole organiziran je domjenak u dvorištu škole.

LIPANJ 2024..pdf

« Rujan 2024 »