U ŠKOLU I KAD NE MORAM

Autor: Mirna Scheibl, 9. 12. 2010.

"Slagalica" - zaklada za razvoj lokalne zajednice, prepoznala je naš projekt, "U školu i kad ne moram" te nam odobrila financijska sredstva za provedbu ove građanske inicijative.

Provedbu ovog projekta smo osmislili iz nekoliko razloga:

• imamo puno učenika putnika koji imaju dosta slobodnog vremena tijekom nastavnog dana
  • učenici u svom mjestu stanovanja nemaju organizacije ili udruge u kojima bi kvalitetno provodili svoje slobodno vrijeme

U školi imamo osiguran prostor - školska knjižnica i športska dvorana, kao i dobrovoljni angažman učitelja koji bi na volonterskoj razini skrbili za djecu i mladež.

Cilj nam je animirati učenike i roditelje na uključivanje u rad škole kroz rad u radionicama i igraonicama tijekom slobodnih sati, a posebice tijekom školskih praznika.

Postojeće školske resurse želimo iskoristiti u svrhu kvalitetnijeg provođenja slobodnog vremena i sprečavanja socijalno nepoželjnog ponašanja u školi i lokalnoj zajednici.

Atraktivnim sadržajima obogatit ćemo knjižnicu i športsku dvoranu koje bi postale poželjno mjesto za provođenje svog slobodnog vremena.

Ova inicijativa će se provoditi u školi od siječnja do svibnja 2011.g.

Voditeljica projekta je knjižničarka Mirna Petrović, a u osmišljavanju ovog projekta sudjelovale su psihologinja Sandra Vrbešić i učiteljica Kristina Vincetić.

SVIBANJ, 2024..pdf