Osvojili smo nagradu Plavog telefona u kategoriji Humano grupno djelo

Autor: Sandra Vrbešić, 4. 11. 2011.

U subotu, 29.listopada 2011., u Gradskom kazalištu Gavella održana je svečana dodjela nagrade Plavog telefona Nipetnišest. Kao dobitnici nagrade u kategoriji Humano grupno djelo na svečanosti su sudjelovali i predstavnici naše škole: učiteljice K. Vincetić, S. Ižaković, učenice B. Bockovac, T. Crnčan, te domar Z. Šumanovac, koji se pobrinuo da naša vrijedna skupina sretno stigne na svoje odredište.

Nagrada Nipetnišest prezentira humana djela mladih, od 8 do 18 godina, s ciljem da ih se izdvoji iz anonimnosti i nagradi za neko hrabro ili humano djelo. Manifestacija želi afirmirati među djecom i mladima humanost , društvenu odgovornost, razumijevanje i toleranciju.

Naša škola nagradu je osvojila za volonterski projekt Nemoj štedjeti ljubav i dobrotu koji se sastojao od niza aktivnosti:

• Izrada poklona i ukrasa te posjet KBO Osijek
  • Sakupljanje odjeće za Caritas
  • Sudjelovanje u Caritasovim akcijama
  • Organizacija humanitarnih koncerata
  • Posjećivanje, druženje i darivanje starijih i nemoćnih u našem selu.

Dodjela nagrada upriličena je u Zagrebu, u kazalištu Gavella, a uveličali su je brojne poznate ličnosti, kao što su: Zlata Mück, Luka Nižetić, Mirna i Mario Valentić, Marcela Oroši, Mark Marku, Sanja Doležal i Enis Bešlagić, Zli bubnjari, Kim Verson, Bojan Jambrošić, Crveni nosevi, Jacques Houdek, Kelkope i Jazzelle. Voditelji, glazbenici, animatori, plesači i prezenteri sudjelovali su u programu bez naknade i time podržali ovakve akcije.

A za kraj i jedna zanimljivost - od svih poznatih ličnosti, našim poslanicima najviše se svidio Šemso iliti Enis Bešlagić. Kako je on poznat kao čovjek široka srca i još šireg osmijeha vrlo rado je pristao na fotografiranje!

Pa, evo, nama će ostati u lijepoj uspomeni, a na ovim stranicama podijelit ćemo sliku i s vama!

K. Vincetić, učiteljica hrv. jezika

rs BA.pdf