Akcija skupljanja otpadnih baterija!

Autor: ANAMARIJA HAT, 8. 12. 2011.

Naša škola uključila se u veliku akciju skupljanja otpadnih baterija koju organizira C.I.A.K. u suradnji sa Fondom za zaštitu okoliša.

U ovoj akciji sudjeluju ekološke grupe osnovnih škola na području Republike Hrvatske podijeljene u 6 regija. Mi smo dio regije ISTOČNA HRVATSKA (Brodsko-posavska županija, Osječko-baranjska županija, Požeško-slavonska županija i Vukovarsko-srijemska županija, Virovitičko-podravska županija).

Ekološka grupa (do 30 učenika) po jedne škole u svakoj regiji - ona koja u navedenom razdoblju skupi najviše otpadnih baterija bit će nagrađena izletom u jedan od nacionalnih parkova Republike Hrvatske i promotivnim poklonima tvrtke C.I.A.K. Na tom izletu svi će vrijedni mladi ekolozi imati prilike družiti se sa svojim vršnjacima i zajedno dodatno promovirati svoje ekološke ideje.

Tijekom listopada i naša škola je dobila  2 kartonske kutije za odlaganje otpadnih baterija. Sakupljanje smo započeli odmah, a provodimo ga do kraja ožujka 2012. godine.

U travnju 2012. godine bit će proglašen pobjednik svake regije, odnosno škola s najvećom količinom (u kg) skupljenih otpadnih baterija.

U svibnju 2012. godine organizira se  put svim pobjednicima.

Naši učenici su s veseljem prihvatili ovu akciju. Svakodnevno donose otpadne baterije u školu. Članovi naše ekološke skupine redovito važu donešene baterije i vode evidenciju po razrednim odjelima. Sredinom i krajem svakog mjeseca učenici su pisanim putem obavješteni o količini sakupljenih otpadnih baterija za svaki razredni odjel.

Naša je poruka svaki dan ista:

„Veselimo se svakoj novoj staroj bateriji!!!!!!!!!!!“

SVIBANJ, 2024..pdf