Stručna ekskurzija djelatnika škole povodom Dana učitelja

Autor: Mirna Scheibl, 10. 10. 2012.

Povodom obilježavanja Dana učitelja, učitelji naše škole zajedno s ostalim djelatnicima uputili su se na stručnu ekskurziju te su tom prigodom posjetili obližnji grad – Orahovicu.

Školskim smo se autobusom uputili prema Orahovici, a sam put zanimljivijim su nam učinili nastavnik zemljopisa Boško, te nastavnica povijesti Ana koji su nam održali kratko predavanje o povijesnim i prirodno – geografskim karakteristikama orahovačkog kraja.

Došavši na odredište posjetili smo vinariju, a enologinja Zrinka provela nas je vinarijom te objasnila glavne značajke iste.

Zatim smo se uputili u centar grada, obišli smo Gradski muzej Orahovica i crkvu sv. Križa. Uživali smo u šetnji zaista lijepo uređenoga grada. Zahvaljujemo gradonačelniku grada Orahovice Josipu Nemecu koji nas je upoznao sa svime onime što bi o Orahovici valjalo znati.

jezero

Nakon obilaska samoga grada, autobusom smo krenuli do orahovačkog jezera te se pješke uputili prema Ružica gradu. Iako je sam put do gore bio pomalo naporan, uživanje u prekrasnoj prirodi i prekrasna panorama koja nas je dočekala na samom vrhu kao i zidine tog tajanstvenog grada, oduševile su nas. Nastavnica hrvatkog jezika, Dobrila, u samim zidinama grada, upoznala nas je s trima legendama o Ružica gradu te time dodatno pobudila naše zanimanje.

Ružica grad

Pomalo umorni nakon obilaska Ružice grada, uputili smo se ponovno prema centru Orahovice gdje smo u jednom od restorana otišli na zajednički ručak.

U veseloj atmosferi naše je druženje privedeno kraju, a nakon svega gotovo jednoglasno možemo reći kako nas je Orahovica oduševila. Svima vama preporučamo, odite i uvjerite se sami!

Izvor: Petra Kopić, učiteljica RN

SVIBANJ, 2024..pdf