Moj Vukovar

Autor: Robert Matanović, 20. 11. 2012.

16. 11. u PŠ Ivanovo učenici 1.-4. razreda sa svojim učiteljicama K. Vincetić i T. Hrupački obilježili su Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. Pogledali  smo prezentaciju o gradu Vukovaru. Nakon toga smo zapalili lampione ispred škole. Na satu hrvatskog jezika smo čitali pjesmu o Vukovaru, razgovarali i napisali nekoliko svojih misli o Vukovaru. Na kraju rada uredili smo pano u našoj učionici.

Ima jedan grad

koji je hrabrošću nadmašio sebe

i sve naše snove

Zbog njega se sloboda

Vukovar zove.

Tin Kolumbić

Moj Vukovar

Grad Vukovar se nalazi na ušću rijeke Vuke u Dunav uz granicu s Republikom Srpskom.

Za vrijeme Domovinskog rata hrabar narod u Vukovaru je umro za njega. 18. studenog su ranjenici i bolničari iz vukovarske bolnice odvedeni na Ovčaru i mučki ubijeni.  Grad je bio je jako oštećen, ali još uvijek stoji.  Vukovar – Stoji grad.

To nikada ne smijemo zaboraviti. Trebamo se ponositi njime i tim ljudima.

Ivano Grabovčić, 3.r.

Moj Vukovar

U Vukovaru se odvijao Domovinski rat nakon što je agresor napao našu domovinu.

U tom ratu je ubijeno puno ljudi. Svi ti ljudi su žrtvovali svoje živote za taj grad i cijelu svoju domovinu. Ljudi su istjerani iz svojih domova i većina ih je mučki ubijena. Kada je rat završio sve se obnovilo, a poginuli vojnici su zakopani na Ovčari.

Svake godine 18. studenog palimo svijeće i sjećamo se hrabrih ljudi i njihova grada.

Ivan Lozančić, 3.r.

GRAD