Sveti Nikola i Krampus u Područnoj školi Podravska Moslavina

Autor: Robert Matanović, 12. 12. 2012.

6.12. 2012. učenici  su s  nestrpljenjem  dočekali sat razrednika kada su u krug  u učionici sjeli i o sv. Nikoli razgovor poveli.

Učiteljica Andrijana na vrata je pokucala i veliko, crveno pismo od sv, Nikole donijela.  Učenici su pismo čitali, iznenađenju su se nadali.Upravo su o pismu razgovarati stali, kada je u goste načelnik Zdravko Šimara stigao i sv. Nikolu pod rukom doveo.

Ali jaooo, tko je to na prozor s vilama u lancima pokucao i brzo nestao.

Učenici su se uplašili jer nisu zločestog Krampusa očekivali i cijele  godine su dobri bili.

Učenica Ena kroz vrata je provirila i brzo u učionicu pobjegla, jer je nešto strašno vidjela.

Odjednom je Krampus strašni, crni, s vilama, omotan lancima u učionici skočio  i sa šibama mahati stao kako bi zločestoj djeci lekciju dao.

Cika i vriska nastala je tada jer svatko se boji da od strašnog Krampusa ne nastrada.

Učitelji su brzo situaciju smirili i sv. Nikoli i Krampusu  kroz recitacije i pjesme pokazali što su učenici naučili  kako bi dar zaslužili.

Sv. Nikola  je djeci čokolade  podijelio, a Krampus se smiro i zlatne šibe također darovao.

Na kraju su svi zadovoljni bili jer su lijepe darove dobili.

Suzana Nikolić, učiteljica RN

SVIBANJ, 2024..pdf