Zdravstveni odgoj

Autor: Robert Matanović, 14. 12. 2012.

Zanimljivo je bilo u ponedjeljak, 10. prosinca, učenicima razredne nastave Matične škole. Naime u goste je došla magistra farmacije Tihana Skeleđija, zaposlenica Ljekarne Kovačević u Donjem Miholjcu, koja je učenicima približila jednu od predviđenih tema Zdravstvenoga odgoja za prvi razred.

Opasnosti/rizici koji nas svakodnevno okružuju – lijekovi u našem okruženju . Iako su zbog njene bijele odjeće učenici mislili kako je liječnica ili medicinska sestra, Tihana je objasnila da radi u ljekarni. Održala je kratko i vrlo zanimljivo predavanje o lijekovima - načinu uzimanja, posljedicama i opasnostima koje oni mogu prouzročiti. Učenici su mogli na konkretnim primjerima koje je Tihana donijela vidjeti i naučiti ono najvažnije.

Nakon predavanja, svaka je skupina učenika dobila po jednu kuticiju u kojoj su se nalazili različite tablete, bomboni, minerali, vitamini... Zadatak im je bio rasporediti sve što se nalazilo u kutijicama u tri grupe: lijekovi, bomboni, nisam siguran. Učenici su ovom aktivnošću osvijestili kako vanjski izgled lijekova može zavarati što zahtjeva još veći oprez prilikom uzimanja lijekova.

Na samom kraju uslijedilo je rješavanje listića, koje je bilo vrlo uspješno.

Ovim putem, zahvaljujemo Tihani na vremenu i trudu koji je uložila kako bi oni najmlađi naučili ponešto o važnosti opreza prilikom uzimanja lijekova!

SVIBANJ, 2024..pdf