Majčin dan u Ivanovu

Autor: Robert Matanović, 16. 5. 2014.

Ove godine, kao i svake do sada, su  učenici u PŠ Ivanovo pripremili priredbu povodom Majčinog dana.

Pripreme za sam dan su započele još u mjesecu travnju. Krajem mjeseca su nam u goste došle učenice 8. razreda iz Viljeva i pomogle izraditi poklončiće za majke. Kao materijal smo koristili stari papir i rolice koje smo sakupili sudjelujući u njihovom projektu „Dobro je znati kako okoliš čuvati“.

Krajem mjeseca smo također učili kako od sakupljenih plastičnih boca možemo kreativno izraditi posude za cvijeće i u njih posatiti sjemenje. Njegovali smo to sjemenje i davali im sve potrebne uvjete života. Nekoliko dana prije same priredbe smo uredili frizure našim čončikama i u njih stavili cvjetiće koje smo također izradili od otpadnog papira, te ih obojali temperama.

U petak 9. svibnja smo na satu vjeronauka uredili i napisali čestitke za naše majke. Konačno smo tog dana u 11 sati imali priredbu i na njoj smo majkama,a i bakama i očevima recitirali, glumili, pjevali i plesali. Pokazali smo sve svoje umijeće i sve ih razveselili. Na samom kraju smo im darovali sve naše radove koje smo izradili s puno ljubavi i truda.

Uslijedilo je druženje i zajedničko fotografiranje.

Učiteljice RN

Za sve fotografije klikni OVDJE!

SVIBANJ, 2024..pdf