Posjet Dječjem kazalištu, Muzeju Slavonije i Arheološkom muzeju u Osijeku

Autor: Luka Balković, 17. 11. 2014.

Učenici 1.-4.razreda OŠ Ante Starčevića Viljevo (matične škole i svih područnih škola) su 14.studenog 2014.g. bili u posjetu Dječjem kazalištu Branka Mihaljevića u Osijeku na predstavi Ah ta današnja djeca, redateljice Dubravke Crnojević Carić (izvedenu prema idejnom scenariju poznatog dječjeg književnika, Zvonimira Baloga).

''Danas se svima nama, kao i likovima iz predstave, zna dogoditi da optužimo vlastitu ili tuđu, današnju djecu, kako su tvrdoglava, bezobrazna ili nezahvalna… Rijetko kad pomislimo da ta djeca svojim otporom pokazuju čežnju za nečim što nam svima, koliko god imali godina, najviše treba - ljubavlju.

Ah, ta djeca danas
jednako su mila
kao što su nekad bila
njima samo treba znati
mjesto stvari, ljubav dati ! ''

Tako nas je predstava, cijelim svojim sadržajem usmjeravala na vrlo jednostavnu poruku prema kojoj dvije magične, a tako obične riječi „Volim te!” učine čudo!

Puni dojmova napustili smo Dječje kazalište i pošli do Tvrđe, a nakon kratkog odmora uz školsku užinu,  pošli smo razgledati predstavljenu izložbu u Arheološkom  muzeju  i Muzeju Slavonije.  Spoznavši  neka nova znanja o životu ljudi u prošlosti na našem zavičajnom području, uz stručne vodiče, povezali smo zorno predstavljene eksponate  sa sadržajima učenim kroz nastavne teme ''o prošlosti'' u nastavi prirode i društva.

Nakon svih ovih zanimljivih aktivnosti, uz opušteno druženje i razgovor, veseli i puni dojmova pošli smo na put k našoj školi.

Izvor: J.Vrban

SVIBANJ, 2024..pdf