Dan obitelji – PŠ Ivanovo

Autor: Mirna Scheibl, 17. 5. 2019.

15. svibnja 2019. godine u našoj školi održali smo integriranu nastavu na temu Moja obitelj u koju smo uključili i roditelje. Nakon radnog dijela uslijedila je prigodna priredba.

CILJ INTEGRIRANOG DANA: Korelacijom nastavnih predmeta: HJ, MAT, TZK i SR,  na temu „Moja obitelj“ te međusobnim ispreplitanjem različitih oblika i metoda rada u pojedinim nastavnim predmetima osvijestiti i naglasiti važnost i ulogu obitelji u životu djeteta.

Radni dan smo započeli rješavanjem križaljke u kojoj je bio skriven pojam OBITELJ. Najavili smo temu i aktivnosti koje nam slijede. Rad je bio organiziran u paru (učenik-roditelj) na više područja: računanja, pisanja, crtanja te različitih društvenih i sportskih igara.

Prva aktivnost je bila „matematička staza“  kojoj su učenici i roditelji zajedničkim snagama rješavajući zadatke pokušavali što prije stići do cilja. Uslijedila je aktivnost pisanja – stvaranja priče na zadanu temu te su pismene radove roditelji čitali na glas svima prisutnima.  Nakon kratke pauze uslijedile su igre, a prva igra je bila DRŽAVA, GRAD, SELO u kojoj su parovi pokazali svoje znanje, brzinu, snalažljivost i suradnju.

Nakon rada uslijedila je prigodna priredba koju su učenici sa svojim učiteljicama pripremili za svoje obitelji i sve zainteresirane mještane. Na priredbu su nam došle i ravnateljica Blaženka Škrlec i psihologinja Sandra Vrbešić. U priredbi smo pokazali svoje umijeće glume, recitiranja, pjevanja i plesa.

Na kraju priredbe smo se zahvalili roditeljima koji su uvijek spremni doći u školu i pomoći u radu kako bi rad njihove djece bio što ugodniji i učinkovitiji pa smo im stoga i podijelili diplome  u različitim kategorijama: OBITELJ MATEMATIČARA, OBITELJ KNJIŽEVNIKA, NAJBRŽA OBITELJ, NAJKREATIVNIJA OBITELJ, a zatim smo se svi zajedno zasladili keksima, kavom i sokom.

U učionici su svi prisutni mogli vidjeti i izložene likovne i literarne radove njihove djece na temu obitelji.

Kad bih stekao svu mudrost

I sve znanje

Sve bogatstvo