Dani kruha, dani zahvalnosti za plodove zemlje - PŠ Ivanovo

Autor: Marijana Lazar, 20. 10. 2021.

U petak, 15. listopada, u školi u Ivanovu integracijom nastavnih sadržaja kroz različite predmete učenici PŠ Ivanovo, njihove učiteljice i vjeroučiteljica obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Dan je započeo prezentacijom Od zrna do kruha… kroz koju smo ponovili proces nastanka kruha. Također smo naveli koje nam sve plodove daje zemlja. Kroz razgovor tumačili smo pojam zahvalnosti i na čemu sve možemo biti zahvalni.

Na satu hrvatskog jezika radili smo na tekstovima vezanima za temu.

Izradili smo i ukrasili kuharske kape.

Uslijedio je scenski prikaz Od zrna do kruha koji su učenici pripremili sa svojom vjeroučiteljicom.

Nakon toga uredili smo stol proizvodima od brašna koje su učenici dan ranije pripremili kod kuće sa svojim roditeljima i donijeli u školu. Bilo je tu mnogo slasnih slanih i slatkih zalogaja: pizza, kiflice, muffini, keksi, savijače i naravno kruh.

S vjeroučiteljicom Jasminom Matošević blagoslovili smo ove darove  i zapjevali pjesmu.

Nakon blagoslova  svi zajedno smo blagovali.

Na satu vjeronauka učenici su radili na temu: izradili umnu mapu, razgovarali, čitali priče i pjevali.

Još jednom zahvaljujemo svim roditeljima što su sudjelovali u obilježavanju Dana zahvalnosti za plodove zemlje.

Kako je to sve izgledalo možete pogledati i poslušati u knjizi na poveznici:

učenici i učiteljice PŠ Ivanovo

SVIBANJ, 2024..pdf