SVETI NIKOLA - projektni dan

Autor: Mirna Scheibl, 18. 12. 2009.

Dana 4. prosinca 2009. učenici i učitelji PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna prigodno su obilježili blagdan sv. Nikole.

Kada?   4. prosinca 2009.

Tko?     učitelji i učenici PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna, učiteljica engleskog jezika M. Bokor Gdje?    U PŠ Ivanovo.

CILJ: shvatiti značenje obilježavanja blagdana sv. Nikole, te doživjeti blagdansku radost

PREDMETI I NASTAVNE JEDINICE:

HJ – MK: Sveti Nikola – projekcija.

HJ – MK: Sveti Nikola – analiza.

MAT – sat  ponavljanja:

1. r.   Zbrajanje i oduzimanje do 5.

2. r.   Zbrajanje i oduzimanje do 100.

3. r.   Pismeno zbrajanje i oduzimanje do 1000.

4. r.   Zbrajanje i oduzimanje do milijun.

EJ -    Saint Nicholas –obr.

EJ -     Saint Nicholas – vj.

Tijek nastavnog dana:

Oko pola 8 je bilo okupljanje ispred škole u Kapelni i prijevoz učenika osobnim automobilima u PŠ Ivanovo. U uvodnom dijelu 1. sata oluja ideja na pojam sv. Nikole, a zatim dogovor o radu tijekom dana i podjela učenike po razredima. S prvim razredom je radio učitelj N. Barnjak, s drugim razredom učiteljica D. Perić, s trećim razredom učitelj J. Vrban i s četvrtim razredom učiteljica T. Hrupački.

Prvi sat su učenici gledaju film, a drugi sat je slijedila analiza filma po razrednim odjelima. Treći sat matematika, a zatim dva sata engleskog jezika.

Na kraju nastavnog dana uslijedila je kratka priredba povodom sv. Nikole i podjela prigodnih darova.

Izvor: Tajana Hrupački

SVIBANJ, 2024..pdf