Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Mirna Scheibl, 22. 10. 2010.

Učenici i učitelji PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna, zajedno s vjeroučiteljicom i župnikom, prigodno su obilježili Dane zahvalnosti za plodove zemlje u školi u Ivanovu.

Učenike PŠ Kapelna su njihovi učitelji svojim osobnim automobilima prevezli do PŠ Ivanovo oko 8 sati. Dolaskom u učionicu učenike smo podijelili u 4 skupine, po razredima. Prvi nastavni sat su učenici radili s vjeroučiteljicom Jasminom Matošević, motivacijski sat na temu.

Utvrdili su postupak nastanka kruha, a ostale učiteljice su to popratile miješanjem potrebnih sastojaka za dizano tijesto od kojeg su učenici kasnije na likovnoj kulturi modelirali različite oblike kruha, peciva i ostalih proizvoda od brašna.

Nakon toga je uslijedio sat HJ kojeg su vodili razredni učitelji po razredima: 1. razred Tajana Hrupački, 2.razred Niko Barnjak, 3. razred Darija Perić i 4. razred Josip Vrban. Obrađivali su priču ili pjesmu primjerenu učenicima određene dobi,a vezane uz temu.

Zatim je uslijedilo oblikovanje tijesta. Oblikovano tijesto je učitelj Niko Barnjak odnio kod obitelji Okrugić gdje su tijesto ispekli u krušnoj peći.

Tijekom toga učenici su s ostalim učiteljima imali TZK-u. Kada je ispečeno tijesto stiglo nazad u učionicu velečasni ga je uz kratak prigodni program posvetio. Uslijedilo je objedovanje i kratko druženje.

posveta

objedovanje

Završetak integriranog dana je i bio oko 12 sati, a nakon toga su učitelji učenike iz Kapelne vratili osobnim automobilima u Kapelnu.

Izvor: Tajana Hrupački

SVIBANJ, 2024..pdf