Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u PŠ Ivanovo

Autor: Robert Matanović, 7. 11. 2012.

23. listopada 2012. g. smo u PŠ Ivanovo u suradnji s PŠ Kapelna integracijom nastavnih predmeta vjeronauk, hrvatski jezik, likovna kultura i tjelesna i zdravstvena kultura obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Nastavni dan smo započeli oko 8 sati pjesmom u sklopu vjeronauka. Utvrdili smo nastanak kruha, što su učiteljice razredne nastave popratile miješanjem potrebnih sastojaka za dizano tijesto koje smo na satu likovne kulture oblikovali u različite pekarske proizvode.

Na satu hrvatskog jezika smo po razredima obradili pjesmu/priču  vezanu uz temu.

Oblikovano tijesto su učiteljica  Darija Perić i vjeroučiteljica Jasmina Matošević uz pratnju nekolicine učenika odnijele kod obitelji Okrugić gdje smo u krušnoj peći ispekli naše proizvode. Ostali učenici su za to vrijeme s preostalim učiteljima Josipom Vrbanom, Kristinom Vincetić i Tajanom Hrupački proveli igre u sklopu nast. predmeta tjelesna i zdravstvena kultura.

Kada je ispečeno tijesto stiglo u razred, uslijedio je kratki prigodna program, molitva, zahvala i blagovanje. Nastavni dan je završio oko 12 sati.

Provedeni dan ocjenjujemo odličnim. Planirani zadaci su ostvareni, a istaknuli smo i važnost zdrave i redovite prehrane, te važnost pranja ruku prije i poslije jela (ZO)!

Ovom prigodom se još jednom zahvaljujemo obitelji Okrugić koja nas već nekoliko godina zaredom ugošćuju u svom domu!

SVIBANJ, 2024..pdf