Dani kruha (PŠ Ivanovo i PŠ Kapelna)

Autor: Robert Matanović, 7. 11. 2013.

Učenici i učitelji PŠ Kapelna i PŠ Ivanovo su dana 25.listopada 2013.g. u Kapelni realizirali Integrirani nastavni dan prigodne teme Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje.

Sukladno predviđenom planu i programu održali smo 5 nastavnih sati:

1. vjeronauk - na kojem je vjeroučiteljica Jasmina Matošević motivirala i uvela učenike svih razreda područnih odjela Ivanovo i Kapelna u temu – Kruh –simbol života i duhovne snage (Djelo milosrđa).

1. hrvatski jezik  - na kojem su učitelji Kristina Vincetić, Darija Perić, Josip Vrban i Dijana Bučanac prema predviđenim sadržajima, po razredima, s učenicima obrađivali zadane književne tekstove i pjesmice.

1. likovna kultura - gdje su učenici u dvorištu obitelji Vurbić s domaćinima i svojim učiteljima od pripremljene smjese za izradu kruha, stvaralački izražavali svoje ideje - modeliranjem  realizirali neobične pekarske proizvode.

1. krušne uratke su u dogovoru s obitelji Vurbić odnijeli ispeći, a za to vrijeme, u dvorištu njihove kuće održan je sat tjelesne i zdravstvene kulture uz različite igre.

1. zadnji školski sat – vjeronauk, započet je kratkim pjesmama i recitacijama te uz zahvalu i molitvu Bogu za kruh i plodove zemlje, uslijedilo je druženje i zajedničko blagovanje ispečenih učeničkih krušnih uradaka.

Zahvaljujemo obitelji naših učenika Liberta Đakovca i Ivone Vurbić na suradnji i gostoprimstvu koje su nam pružili ovom prigodom za realizaciju Dana kruha i zahvale za plodove zemlje!

Učitelj: Josip Vrban

Fotografije pogledajte u FOTO-GALERIJI!

SVIBANJ, 2024..pdf