Dan planete Zemlja

Autor: Robert Matanović, 7. 5. 2014.

Dan planeta Zemlje su učenici od 1.do 4. r PŠ Kapelna i njihovi razredni učitelji D.Perić, J.Vrban te vjeroučiteljica J.Matošević, ove godine obilježili u utorak 22.4. integriranim nastavnim danom s ciljem spoznavanja načina i  potrebe očuvanja čistoće okoliša te kroz radnu akciju uređenja školskog okoliša i prikupljanja starog papira.

Integracijom predmeta : hrvatski jezik,  priroda i društvo, tjelesna i zdravstvena kultura i vjeronauk, ponovili smo  kroz zgodnu prezentaciju, oblike zaštite i očuvanja okoliša od onečišćenja, a učenici su izdvojili nekoliko eko poruka koje smo istaknuli u prijašnjim radnim akcijama:

• Otpadne boce sakupi pa si novčiće nakupi!
  •  Papir jedan Zemlji vrijedan!

Ovogodišnja motivacijska poruka nam je bila:

• Posadi cvijet za ljepši svijet!

U okviru toga smo u zajedničkoj radionici sadili sadnice malih cvjetića koji će nam u dogledno vrijeme ukrasiti školski okoliš.

Dio vremena smo izdvojili i za prikupljanje i razvrstavanje otpada pa zahvaljujemo na suradnji mještanima Kapelne koji su nas poduprli donijevši nam stari papir, plastične boce, čepove i stare baterije za koje ćemo se poruditi da dospiju u reciklažna dvorišta, a kroz preradu i u ponovu uporabu.

Izvor:  Josip Vrban

ZA SVE FOTOGRAFIJE KLIKNI OVDJE !

SVIBANJ, 2024..pdf