Valentinovo i 100. dan škole u PŠ Ivanovo

Autor: Mirna Scheibl, 15. 2. 2019.

14. veljače 2019. godine obilježili smo Valentinovo i 100. dan škole u suradnji sa PŠ Kapelna.

Integracijom predmeta: engleski jezik, hrvatski  jezik, matematika, likovna kultura, tjelesna i zdravstvena kultura te građanskim odgojem bogatili smo učeničko iskustvo, utvrđivali nastavne sadržaje iz predmeta te razmatrali prihvatljivo i neprihvatljivo ponašanje u skupini.

Evo kako je to kod nas izgledalo:

Dan smo započeli pričanjem priče u paru prema poticaju.

Najavili smo teme i aktivnosti koje nam slijede.

Prva aktivnost je bila rad u skupini po razredima. Učenici su igrali Igru znanja. Kretali su se pijunima po poljima različitih boja u obliku broja 100. Odgovarali su na pitanja iz hrvatskog jezika, engleskog jezika i matematike. Pobjednik je bio učenik koji je prvi došao na cilj. Ono što je bilo drugačije je to što su učenici umjesto kockice koristili micro:bit-ove koji su im prikazivali broj koliko polja se trebaju pomjeriti.

Slijedeća aktivnost nam je bila  vezna uz engleski jezik. Učenici su u skupinama trebali u 100 sekundi napisati što više riječi na zadano slovo.

Uslijedila je izrada straničnika s ljubavnim motivima. Izrađene straničnike smo plastificirali.

Posljednja aktivnost je bila rješavanje križaljke riječima koje sadržavaju riječ STO. Ovdje smo za rad koristili web alat Learning apps.

Završna aktivnost nam je bila ples. Učenici su se natjecali u paru u igri Glazbene stolice.

Bili smo jako vrijedni  i dobro se zabavili!

Veselimo se ponovnom druženju!

učenici i učiteljice RN

SVIBANJ, 2024..pdf