Završna veselica za zadnji dan nastave ove šk.godine

Autor: Mirna Scheibl, 21. 6. 2010.

Nakon posljednjih sati nastave, posljednjeg dana nastave 18.lipnja u 2009./2010.školskoj godini učenici PŠ Kapelna su održali svoj prigodni program – priredbu, kojom su se pred brojnom publikom roditelja oprostili od sadašnjih 6 učenika četvrtaša.

Uvodnim govorom i informacijama vezanim uz tekuće školske obavijesti, roditeljima se obratio učitelj J.Vrban te ispričao učiteljicu D.Perić koja nije mogla nazočiti ovoj priredbi iz osobnih zdravstvenih razloga.

Priredbu su započeli đaci prvaši kroz recitacije u kojima su opisali svoj prvoškolski život, a nakon toga se uz pjesmu, ples i igrokaze prikazala ljepota mlađeg školskog - đačkog doba.

Voditelj programa Matej Vidaković, učenik 4.razreda, prezentirao je školsku događajnicu Područne škole Kapelna u ovoj školskoj godini te pročitao svoj kratak osvrt na protekle 4 godine kao učenika PŠ Kapelna. I ostali učenici četvrtaši su opisali svoje najdraže školske doživljaje pročitavši svoje sastavke, nakon kojih su se u tužnoj Pjesmi rastanka oprostili od svoje razrednice Darije Perić za koju je učitelj J.Vrban preuzeo darove, zauzevši se da će joj ih, uz njihove pozdrave, proslijediti.

Završetak priredbe je ipak završio sretnim notama jer nam nakon ovoga dana dolaze zasluženi, dugi, ljetni, školski praznici. Veselju su nazočili i roditelji učenika koji su nam za dobre zaključene ocjene donijeli nagrade u obliku ukusnih poslastica.

Zbogom četvrtaši generacije 2009./2010. i sretno vam bilo na novu školsku godinu u petom razredu!

Izvor: Josip Vrban

SVIBANJ, 2024..pdf