Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje - PŠ P. Moslavina i PŠ Krčenik

Autor: Marijana Lazar, 17. 10. 2021.

U petak, 15.10.2021. g. učenici PŠ P. Moslavina i PŠ  Krčenik obilježili su Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Okupivši se u PŠ P. Moslavini, učenici su radili u nekoliko radionica.

Uvod u aktivnosti bila je prezentacija o Danima kruha, koju je pripremila vjeroučiteljica Kristina Černoga. U drugome dijelu prezentacije učitelj Josip Vrban, prezentirao je od čega i kako nastaje kruh.

Nakon toga učenici su podijeljeni u radionice.

Radionicu mali kuhari vodili su učiteljica Marija Schweigert i učitelj Josip Vrban. Sa kuharskim kapama na glavi, gulili su i rezali jabuke koje smo kasnije, pohane, degustirali.  U drugome dijelu radionice, uz vođenje učitelja Josipa Vrbana, učenici su kvizom na računalu, utvrdili svoje znanje.

Drugu radionicu, glazbenu, vodili su učiteljica Suzana Nikolić i učitelj Zdenko Čikara. Uz harmoniku i tjeloglazbu, učenici su upoznali pjesmu „ Kruh, pecivo i  kolači“.

Nakon velikoga odmora i okrjepe, uputili smo se u crkvu Blažene Djevice Marije. Dočekao nas je kapelan iz Donjeg  Miholjca, koji je uz prigodnu besjedu blagoslovio kruh, peciva te plodove zemlje. Učenici iz P. Moslavine recitirali su pjesme „Kruh naš svagdašnji" i „Malo zrno“, učenici iz Krčenika pjesme „Što radi pekar“, „Za Dan kruha“ i „Pekar“. Na kraju su otpjevali i pokretima popratili pjesmu „Tko stvori“.

Nakon povratka u školu, učenici su prezentirali ono što su radili u radionicama te je uslijedio povratak kućama.

Zdenko Čikara, učitelj razredne nastave

SVIBANJ, 2024..pdf