Dani kruha

Autor: Marija Schweigert, 21. 10. 2009.

Učenici i učitelji PŠ P. Moslavina posjetili su Tvornicu kruha i tjestenine FAMI u Rakitovici povodom obilježavanja Dana kruha.

Dani kruha - dani zahvalnosti za plodove zemlje, obilježavaju se svake godine tijekom listopada. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.

Učenici od 1.-4.r. PŠ P. Moslavina i učitelji Suzana Nikolić, Zdenko Čikara, Ana Milić, Marija Tepeš i vjeroučitelj Tomislav Peček, 19. listopada su povodom obilježavanja Dana kruha posjetili Tvornicu kruha i tjestenine FAMI u Rakitovici te OŠ A. Hrambašić, PŠ Rakitovica.

Školski autobus nas je dovezao u 7:30 u Rakitovicu, a vratli smo se u P. Moslavinu u 11:30. U tvornici kruha i tjestenine FAMI, dočekao nas je g. Robert Jagodić koji je jednoj skupini učenika, uz pomoć pekara, objasnio i pokazao kako nastaje kruh. S drugom skupinom učenika bila je gđica Maja koja im je pokazivala ostale proizvode tvornice. Učenici i učitelji bili su počašćeni perecima i proizvodima tvornice Fami.

HVALA NA PERECIMA!

Glavni pekar peče perece kojima ćemo se mi počastiti.

I mi smo bili mali pekari!

Za tu prigodu smo pripremili kratki program koji se sastojao od nekoliko recitacija ( Kruh, Molitva, Hvala za kruh svagdanji, Što radi pekar) i dvije pjesmice ( Mlinar Mišo, Nesla dekla v melin).

Na taj način smo zahvalili djelatnicima Tvornice kruha i tjestenine Fami koji su nas lijepo primili i ugostili.

Nakon toga, pješice smo otišli u osnovnu školu u Rakitovici, gdje smo se družili s učiteljima i učenicima od prvog do četvrtog razreda. I tamo smo bili počašćeni lepinjicama i sokom. Zajedno smo recitacijama i pjesmama uveličali ovaj dan.

Oni su nam pokazali crkvu sv. Jakova, gdje smo se pomolili.

HVALA NA LEPINJAMA I SOKU!

PJESMAMA I RECITACIJAMA SMO UVELIČALI OVAJ DAN

HVALA UČITELJIMA OŠ A. HARAMBAŠIĆ, PŠ RAKITOVICA