Dani kruha i zahvalnosti u PŠ Podravska Moslavina

Autor: Robert Matanović, 29. 10. 2012.

22. listopada kroz integrirani nastavni dan, učenici i učitelji su obilježili  Dane kruha i zahvalnosti.

Nastavni dan započeo je molitvom, najavom plana rada te uvodnim predavanjem u obliku prezentacije Dani kruha i zahvalnosti gdje su učenici upoznati kako i zašto obilježavamo ove dane, koje su vrste žitarica te kako i gdje je nastao kruh. Zatim je uslijedila podjela u skupine ovisno o izvučenim karticama (KUKURUZ,ŽITO,PECIVO,KRUH).

Nakon uvodnog dijela posjetili smo domaćinstvo učenice 1. razreda Ariane Maroković gdje nam je njezina majka, gospođa Đurđica, pokazala način pripreme domaćeg kruha, pogače i peciva te pečenja u krušnoj peći, a mi smo je u znak zahvale za gostoprimstvo  i trud prigodno darivali.

Po povratku u školu nastavio se rad u 4 radionice.

IZRADA SLIKA OD SJEMENKI                       OD ZRNA DO KRUHA

(učiteljica Valerija i Marija)                             (vjeroučiteljica Ivana)

KOKA I ZRNO-dramatizacija,                         KRUH,PECIVO,KOLAČI-pjevanje

izrada lutkica                                                  i sviranje dječjim udaraljkama

(učitelj Zdenko)                                                      (učiteljica Suzana)

Po završetku radionica, uredili smo stol za blagovanje ispečenim proizvodima, sjemenkama i jesenskim plodovima.

Uslijedio je kratki program koji su pripremili učenici scenske skupine i pjevačkog zbora, a kojem je nazočio župnik Stjepan Đurić i ravnateljica gospođa Blaženka Krgović. Prije samog programa učenici su prezentirali svoj rad u radionicama. Potom je slijedio obred blagoslova kruha te zajedničko blagovanje ukusnog kruha i peciva. Zahvaljujemo i ovom prigodom gospođi Maroković na pomoći te našim dragim gostima na posjetu!

SVIBANJ, 2024..pdf