Maškare

Autor: Robert Matanović, 15. 2. 2013.

Pokladno vrijeme je stiglo i ove školske godine, te smo se odlučili maskirati i pod maskama se šaliti. U školu je trebalo  toga jutra požuriti i svoje maske  svima pokazati.

Bilo je tu kun fu majstora, lijepih gospođa s dugom kosom, vila vještica, vidovnjaka, mrtvaca, kauboja pa čak nam je i Sulejman veličanstveni u goste došao i svoje prstenje pokazao…

Nakon održana prva dva sata, roditelji su u školu krafne donijeli i malo nas promotrili.

Izašli smo u hol školice nove, lijepe, naše i pod maskama zaplesali, a krafne su nam same u usta skakale.

Eto čuda tada, neke ovce holom zablejale i pastiru utekle.

Bolje smo pogledali i čudo otkrili, to su bile učiteljice naše maskirane i učitelj koji je štapom zamahnuo i ovce u red potjerao.

Povorku smo formirali i već tradicionalo do općine pjevajući krenuli kako bi načelnika, gospodina, Zdravka Šimaru  i ostale djelatnike pozdravili.

U općini smo svoje znanje pokazali te im ponešto recitirali i ponovno zapjevali.

Sokom i slatkišima smo se okrijepili i dalje krenuli.

Na povratku do škole  na ulici su nas pozdravljale snaše, bake i djed poneki te nas bombonima darivali i s nama se slikali.

Puni doživljaja ,iz škole, kućama smo zadovoljni krenuli i već slijedeće poklade planirali.

Učiteljica: Suzana Nikolić

SVIBANJ, 2024..pdf