Važne informacije!

Autor: Sandra Vrbešić, 2. 9. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

na početku smo još jedne zahtjevne školske godine. Drago nam je što se nastava odvija u školskoj zgradi i nadamo se da će tako i ostati. Škola čini sve u pogledu organizacije nastave i zdravstvene sigurnosti naših učenika u ovo vrijeme epidemije COVID-19.

Sukladno Uputama HZJZ pokušali smo vam kroz dva dokumenta u prilogu (Upute za roditelje i Upute za učenike) predočiti kako će se odvijati nastava, ohrabriti vas i olakšati brigu na početku nastave, no molimo i vas roditelje da pripremite djecu na provođenje epidemioloških mjera, kako u školi tako i u vrijeme kada učenici nisu u školi. Odgovornost je na svima nama.

Škola je za sve učenike osigurala zaštitne maske. U Uputama je navedeno u kojim situacijama ih učenici trebaju nositi. O svemu što učenici trebaju primjenjivati i kako se ponašati u školskom prostoru upoznat će ih njihovi razrednici i učitelji, a jako je važno da vi roditelji surađujete s razrednikom i Školom. Samo tako ćemo postići najbolje u svladavanju nastavnog gradiva i u svladavanju epidemije.

Udžbenike i druge obrazovne materijale roditelji trebaju preuzeti u četvrtak, 3. rujna, prema ovom rasporedu:

• Područne škole Ivanovo, Kapelna, P. Moslavina i Krčenik – 17:00 sati (na otvorenom i u holu škole)
  • Matična škola u Viljevu (hol škole i učionica na otvorenom)
  • 16:00 sati 1. i 4. razred
  • 16:30 sati 2. i 3. razred
  • 17:00 sati 7.a i 7.b
  • 17:30 sati 8.a i 8.b
  • 18:00 sati 5.a i 5.b
  • 18:30 sati 6.a i 6.b

Prilikom preuzimanja udžbenika u obvezi ste nositi masku.

Nastava se odvija u matičnoj i područnim školama prema rasporedu, izuzev dijela izborne nastave njemačkog jezika i informatike, koji će se odvijati po mješovitom modelu, ukoliko su skupine sastavljene od dva ili više razrednih odjela. Razlog tome je što se prema Uputama HZJZ učenici različitih razrednih odjela ne smiju miješati. O svemu ćete biti obaviješteni od strane predmetnog učitelja. Organizirati ćemo nastavni rad tako da nitko od učenika ne bude oštećen.

Nadamo se da će svi naši učenici i zaposlenici ostati zdravi, no ukoliko se epidemiološka situacija u našoj sredini pogorša, prelazimo na nastavu na daljinu. Pročitajte Upute za roditelje i Upute za učenike i optimistično krenimo u novu školsku godinu!

Mi smo spremni i s radošću vas očekujemo!

Blaženka Škrlec

roditelji_-_upute_-web.pdf (298.70 KB)